Vitamin Enjeksiyonu

Vitamin enjeksiyonunda amaç cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılma işlemdir. Sigara ve alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine yeterli özen göstermeyen , cildin güneşe ve solaryuma maruz kalmış kişilerde çok sık uygulanmaktadır. Her yaşa ve cilde uygulanan bir işlemdir. Vitamin enjeksiyonunda en sık kullanılan bölgeler yanaklar, alın, göz çevresi , çene, boyun ve dekolte bölgesidir. Uygulama sonrası cildin kaybettiği gerginlik ve canlılık geri kazanır ve cilt daha parlak ve taze bir görüntü alır.

Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişiden kişiye değişmektedir. İşlem sırasında lokal anestezik krem kullanılarak ağrı hissedilmesi azaltılır. Uygulama öncesi bölgeye lokal anestezik kremler uygulanabilir. Bu hastanın uygulama sırasında konforu açısından önemlidir.

Uygulama sonrası cildin ihtiyacı olan oksijenlenme sağlandığından yaşlanma etkileri de azalacaktır. Vitamin enjeksiyonu ile birlikte kişinin cildinin ihtiyacına göre Botulinum Toksini ve dolgu işlemleri de yapıldığında daha etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Özel Trim Sağlık Polikliniği Bodrum - Tasarım Çizgi Ajans