Dermapen

Cilt Yenileme : Küresel ısınmanın açığa çıkması ile birlikte bayanların ciltleri, çok daha fazla sıvı kaybı yaşamaya başladı. Bu süreç içerisinde cilt üzerinde birçok farklı leke kendini gösterebilir. Bu lekelerden çeşitli cilt bakım ürünleri ile kurtulmak elbette ki mümkün. Ancak sonuç alınamayan noktada farklı tedavi yöntemleri de gerekebilir.

Dermapen Nedir?

Kısa vadede bayanların en çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Tüm cildi yenilemeye yönelik bir uygulama olan Dermapen, son derece acısız ve kolay uygulanabilir bir yöntem olarak dikkatleri çekiyor. Peeling Laser Dermabrasyon işlemleri gibi kendi başına son derece acısız bir yöntemdir. Birçok farklı cilt yenileme uygulamasına nazaran Dermapen ile daha kolay bir şekilde sonuçlara ulaşabilmeniz son derece mümkün oluyor.

Dermapen, Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabiliyor?

Cilt yenileme uygulaması olarak bilinen Dermapen, birçok tedavi yöntemine nazaran vücudun belli noktalarına olumlu etki sağlayabiliyor. Özellikle doku kaybı yaşayan bölgelere de uygulanabilmesi, bu tedavi yöntemini cazip kılıyor. Dermapen tedavi yönteminin uygulanabildiği noktalar şunlardır.

 • Boyun
 • Saç
 • El ve Yüz
 • Selülit, Lekeler
 • Akne ve Çatlaklar
 • Doku Kaybının yaşandığı bölgeler

Dermapen Cerrahi Bir Müdahale midir? Faydaları Nelerdir?

Cilt yenilemeye yönelik olan bu tedavi yöntemi, kesinlikle bir cerrahi yöntem değildir. Hiçbir cerrahi operasyon uygulanmaksızın tedavi süreci ilerler. Bunun akabinde cildinizde gözlemleyeceğiniz değişiklikler sizi de memnun edecek. Dermapen tedavisi faydaları, birçok tedavi yöntemine nazaran çok daha olumlu sonuçlar doğurması ile açıklanabilir. Tedavinin ardından cildinizde meydana gelebilecek olumlu gelişmeler;

 • Cildinizde bulunan ince çizgilerin azalması ya da tamamen kaybolması
 • Sarkmış derinin sıkı bir hale gelmesi ve daha diri bir görünüm kazanması
 • Akne, siyah lekeler ya da bilimum bu tarz görüntülerin azalması ya da tamamen yok olması
 • Cilt üzerindeki kolajen dokunun gelişmesini sağlamaya yönelik ek tedavi seçenekleri
 • Herhangi bir cilt tipini ayırt etmeksizin uygulanabilmesi
 • Tedavi sonrasında çok hızlı iyileşme süreci

Gibi birçok olumlu yönü ve faydası bulunur. Cilt bakım maskelerine kıyasla daha kolay uygulanabilir ve kısa süre içerisinde daha kesin sonuçlar verebilen bu tedavi yöntemi, gitgide daha da yaygınlaşıyor.

Dermapen Nasıl Uygulanır? Tedavi Süreci Ne Kadardır?

Dermapen tedavi süreci, birçok farklı uygulamaya göre çok kısa sürede olumlun sonuçlar doğuruyor. 1 ila 3 saat arasında uygulanan tedavi sürecinin ardından kısa bir süre sonra sonuçları cildinizde belirgin bir şekilde gözlemliyorsunuz. Uygulama aşamaları ise son derece özenli bir tedavi yöntemidir. Vücudun herhangi bir noktasında doku kaybı ya da farklı sorunlar yaşanan belgelere rahatlıkla uygulanabiliyor. Dermapen tedavi yönteminin uygulandığı cilt bölgesinde doku gelişimi hızlı bir şekilde başlıyor ve kısa sürede tamamlanıyor. Tedavi yöntemi, kadın ve erkek ayırmaksızın her cilde uygulanabilen bir tedavi yöntemi olarak biliniyor.

Tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından iyileşme süreci çok kısa sürüyor. Tedavi yöntemini en cazip kılan özelliklerden birisi de bu. Bununla birlikte tedavinin uygulandığı bölgede kolajen üretimi yenilenir ve damarsal faaliyetler gelişir. Dermapen tedavi yöntemi, CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir.

Özel Trim Sağlık Polikliniği Bodrum - Tasarım Çizgi Ajans