CD 34 Uygulaması

CGF-CD34 UYGULAMASI NEDİR?
CGF-CD34 ; Kişinin kendisinden alınan kanın işlemler sonucu ayrıştırılmasından sonra trombositleri, lökositleri ve çeşitli büyüme-growth faktörlerini ve sitokinleri içeren katmanın adıdır. Yogun konsantre büyüme faktorleri (CGF) yanında hematopoetik kok hücre içeren CD34 plazma sıvısı elde edilmektedir.
Kandaki CD34 adlı kök hücreler ve Trombositler;
Dokuların iyileşmesinde
Hücrelerin büyümesinde, çoğalma ve gençleşmesinde, hasarlı dokuların onarımında ve doğal iyileşme süreçlerini tetikleyici bir “büyüme faktörlerini, yani Growth-Büyüme Hormonu) salgılar. 
Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız, trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır.
 CGF-CD34 uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü CGF-CD34 ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 5 kat fazladır.

CGF-CD34 son yıllarda giderek artan bir şekilde çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmış,oldukça yeni ve daha doğal bir tedavidir.
Başlangıçta daha çok “Kozmetik ve Anti-aging” amaçlı kullanılmış olsa da sonraları özellikle
kas iskelet sistemi hastalıklarında , yaralanmış bölge iyileşmesinde , yaraların ve yanıkların tedavisinde ve saç dökülmesin de kullanılan, diğer tedavilere kıyasla daha kolay bir yöntem
Trombosit ve Lökosit bakımından zengin kan sıvısı-plazmanın hücre çoğalmasını, farklılaşmasını, kanlanmasını ve hücrelerin arasındaki bağ dokusunu-dolguyu arttırdığını, ayrıca çeşitli enfeksiyonlara karşı savunma mekanizmasını harekete geçirdiğini gösteren çok sayıda kanıt bulunmaktadır. Trombositin ürettiği bu maddelerle oluşturduğu etki sayesinde tıpta pek çok alanda kullanılmakta olup, FDA onaylıdır.

CGF-CD34 NASIL UYGULANIR ?


Cilt içine ağrısız enjeksiyon ve tabanca ile tum yüz boyun ve dekolteye kolayca uygulanmaktadır.
Uygulama ile cildin yenileme ve iyileşme potansiyeli uyarılır.

Özel Trim Sağlık Polikliniği Bodrum - Tasarım Çizgi Ajans