İleri teknoloji selülit tedavileri ile tüm kadınların kâbusu olan portakal kabuğu görünümünden kurtulun, daha pürüzsüz ve daha çekici bir siluete kavuşun.

İster zayıf ister kilolu olsun, her on kadından sekizinin, selülitten şikayetçi olduğu bir gerçek. Selülit, östrojen hormonunun etkisiyle oluşabilen, aşırı ve dengesiz beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik de devreye girdiğinde artan estetik bir sorundur.

Deride daha çok uyluk, basen ve kalçalarda görülen portakal kabuğu görünümünde çukurcuklarla ortaya çıkan bir durum olan selüliti, yürüyüş, yüzme gibi hafif sporlar ve doğru tedavi yöntemleriyle kontrol altında tutmak mümkün. Cilt kalitesini artırırken sorunlu bölgedeki yağ dokusunu da hedef alarak etki eden yeni nesil teknolojiler hakkında bilmeniz gereken her şey aşağıda…

Selülit Tedavisinde Teknolijik Çözümler

VelaShape ile etkili çözüm

FDA onaylı sistem, hem derin dokularda hem de cildin üst tabakasında etki ederek portakal kabuğu görünümünün hafiflemesini sağlıyor. Selülit probleminde en etkili sistemlerden biri olan VelaShape, radyo frekansı, kızılötesi ışın enerjisi ve mekanik masaj teknolojilerini bir arada kullanarak tedavi edilen bölgedeki yağ dokusunun azalmasına ve portakal kabuğu görünümünün düzelmesine yardımcı oluyor. Problemin derecesine göre 4-6 seanslık tedavi sonrası cilt daha pürüzsüz, sıkı bir görünüm alırken, uygulama yapılan bölgenin çap olarak küçüldüğü gözlemleniyor.

Selülite karşı Thermage teknolojisi

Zayıflamadan, ideal kiloya inmeden, yağ hücreleriniz küçülmeden portakal kabuğu görünümünü hafifletmenin imkânsız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak bu doğru değil! Öncelikle selülit probleminin arkasında yatan önemli faktörlerden biri cildin elastikiyetini kaybetmesi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Östrojen hormonuna bağlı olarak bir kadının kalça ve üst bacaklarında yağ depolaması normaldir. Peki, 20’li yaşlarınızda da orada olan yağ dokusu, neden 30’yu yaşlarda canınızı sıkmaya başlıyor? Nedeni basit: Çünkü cildiniz eskisi kadar sıkı olmadığı için hemen altındaki problemi kamufle etmekte yetersiz kalıyor da ondan. Yani, sadece cilt kalitesini artırarak portakal kabuğu görünümünü hafifletmek mümkün. Radyo frekans enerjisi ile etki eden Thermage Body sadece tek seansta cilt kalitesini artırmak, daha sıkı ve daha elastik bir cilt yaratmak üzere tasarlanmış bir teknoloji. Bu teknolojinin VelaShape veya VShape Prime gibi sistemlerle kombine olarak uygulanması ise selülit tedavisinden daha başarılı sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

Yenilikçi bir selülit tedavisi: VShape

Radyo frekans enerjisi ile ultrason teknolojisini bir araya getiren VShape Prime, bölgesel incelme, cildin sıkılığını artırma ve portakal kabuğu görünümünü hafifletme gibi etkileri olan yenilikçi bir sistem. İşlem sırasında cilt altında güçlü ve etkili bir ısının oluşmasını sağlayan teknoloji sayesinde ciltteki kolajen üretimi optimum seviyeye çıkarken, odaklı ultrason dalgaları inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor. Yüksek radyo frekans enerjisi direkt olarak dokuya aktarılarak, ciltteki su moleküllerinin hızlı bir şekilde dönmesini sağlıyor. Bu da daha güçlü ve etkili bir ısının oluşmasına, dolayısıyla da maksimum kolajen üretimi anlamına geliyor. Odaklı ultrason dalgaları ise hedeflenen dokuyu ısıtarak inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor. İşlem sadece 20-30 dakika sürüyor ve selülitin durumuna göre 4-6 seanslık bir tedavi protokolü uygulanıyor.