Çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmede en etkili sistemler, anti-aging uygulamalar. Kırışıklık tedavileriyle cildinizin bugününe olduğu kadar geleceğine de yatırım yapın.

Yıllar ilerledikçe kırışıklıklarımıza yenileri eklenir. Eğer mimik kırışıklıkları olarak adlandırdığımız çizgiler, siz gülmediğiniz, kaşlarınızı çatmadığınız zaman bile oradaysa, bunu bir değişimin başlangıcı olarak nitelendirebilirsiniz. Seneler boyunca istem dışı kasılan kaslar, artık kolajen dokusuna zarar vermiş ve mimik çizgileri yerleşik kırışıklıklara dönüşmüştür. Evet, kırışıklıklar hayatın bir gerçeği ama daha oluşmadan önlemek, var olanları hafifletmek ve yüze çok daha pürüzsüz bir görünüm kazandırmak mümkün. Her ne kadar derinleşmiş kırışıklıkları silmekte bile etkili uygulamalar ve teknolojiler olsa da, onları henüz oluşmadan önlemek en etkili anti-aging stratejilerden biridir bu da her yaşta ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen tedavilerden destek almakla mümkündür.

Optimum Etki: Botoks
Botoks enjeksiyonları, yüz hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkları silmek ve yenilerinin oluşmasını önlemekte en etkili tedavilerin başında gelir. Göz çevresi, kaş arası, alın bölgesindeki ince çizgi ve kırışıklıkları geçici olarak gideren ve etkileri ortalama olarak dört-altı ay süren tedavi, FDA onayına sahiptir. Cilde zarar vermeden sadece kırışıklıklardan sorumlu olan kasları paralize ederek etki eden botoks enjeksiyonları, doğru uygulandıklarında yüze son derece doğal ve genç bir görünüm vermekte en etkili uygulamalardan biridir. Yaklaşık 10 dakika süren işlem sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Enjeksiyonun etkileri işlemden birkaç gün sonra görülmeye başlasa da, nihai sonuç 7-10 gün arasında ortaya çıkar. Botoks, çizgilerin sorumlusu olan kasların kasılmasını geçici olarak durdurarak yeni kırışıklık oluşumunu da önler. Alın bölgesi çok mimikli olan kişilerde 20’li yaşların başından başlayarak uygulanan botoks enjeksiyonları ile çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu tamamen önlemek mümkündür.

Dolgu Enjeksiyonu İle Pürüzsüz Bir Cilt
Günümüzün en popüler dolgu maddeleri hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu maddenin en önemli özelliği ciltte doğal olarak bulunması, bu nedenle de alerjik bir etki yaratma riski olmamasıdır. Hyalüronik asit, su moleküllerini kendisine çekerek çizgilerin, kırışıklıkların içini doldurur ve cilde pürüzsüz bir görünüm verir. Uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak her altı ayda bir tekrarlanması gerekir. Sonuçlar işlemden hemen sonra görülebilir, uygulamanın herhangi bir yan etkisi olmadığı için de hastayı sosyal yaşamından uzaklaştırmaz. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları, göz ve dudak çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler, burun kenarlarından başlayarak ağzın iki yanına inen çizgiler, alın bölgesindeki kırışıklıkların içini doldurmakta etkilidir. Optimum sonuçlar için doktorunuz botoks enjeksiyonu ile desteklenen kombine bir tedavi protokolü önerebilir.

EN ETKİLİ KIRIŞIKLIK TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Cildinizi yaşlanma etkilerinden korumanın en etkili yollarından biri de ileri teknoloji sistemlerdir. Cildin derin tabakalarına kadar etki eden bu sistemler, kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cilt kalitesini artırır, ince çizgi ve kırışıklıkları adeta içeriden dışarıya doğru onaran bir sürecin başlamasını sağlarlar. Göz çevresi, dudak çevresi gibi belli bölgeler ya da tüm yüzdeki çizgilerde etkili olan yeni nesil lazer tedavilerinin en önemli özelliği, yan etkilerinin minimum olması, yani sizi sosyal yaşamınızdan uzaklaştırmamalarıdır.

Scarlet S
Scarlet S, üstünde mikro-iğneler bulunan aparatı ile cilt altına radyo frekans dalgaları göndererek etki eden bir anti-aging sistemdir. Cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırarak ciltte bir yeniden yapılanma sürecini tetikler. Uygulama yapılan bölgedeki çizgi ve kırışıklıkların durumuna göre, mikro-iğnelerin cilde nüfuz etme derinlikleri, cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak optimum sonuçları mümkün kılar. İşlemin olumlu etkileri ilk seanstan başlayarak gözlense de, iki ay içinde yeni kolajen ve elastin liflerinin yapımı ile birlikte çizgi ve kırışıklıkların görünümü hafiflemeye başlar. Tedavi 3 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanır ve işlemden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

LAZERLE KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Emerge Lazer
Emerge fraksiyonel lazer sistemi, ciltte mikro-ısı kanalları açarak cildin iyileşme mekanizmalarını tetikler. Bu da cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesine neden olarak, çizgi ve kırışıklıkların görünümünün hafiflemesini sağlar. Sistem, cilt yüzeyinde hasar yaratmadığı için iyileşme süreci de çabuktur. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hafif bir ödem görülmesi normaldir. Bu etkiler iki gün içinde tamamen kaybolur. Cildin ihtiyacına göre 7-10 gün arayla 3-6 seans uygulanır.

Icon Lazer
Özel teknolojiler sayesinde cilt altına daha yüksek enerji iletilmesini sağlayan Icon lazer, bu özelliği ile kolajen üretimini optimum seviyeye taşır. Çizgi ve kırışıklıkların görünümünde kısa sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlayan tedavi, 2 hafta arayla yapılan 3-4 seanstan oluşur. İşlem, sistemin cilt üstündeki ısıyı sabitleyen teknolojisi sayesinde konforlu geçer. Tedavi sonrasında ciltte hafif bir kızarıklık ve kabuklanma görülmesi normaldir. Ancak bunlar sizi sosyal yaşamınızdan koparacak boyutta değildir ve 1-2 gün içinde tamamen geçerler.

ClearLift
Göz çevresi, boyun gibi ince bir deriye sahip olan bölgelerde bile güvenle uygulanan Clearlift teknolojisi, cildin 3 milimetre altına ısı enerjisi göndererek etki eder. Sistem, cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden alt tabakalarda bir yeniden yapılanma sürecini tetikler. Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak ince çizgiler ve kırışıklıkların içeriden dışarıya doğru dolmasını, çizgilerin görünümlerinin hafiflemesini sağlar. Etkili sonuçlar için ayda bir defadan 5-6 seans öneriliyor.